Yüzdeki lekelerden kurtulmanın yolları

Yüzdeki lekelerden kurtulmanın çeşitli yöntemleri mevcuttur. Bunlardan bazılarına kısaca değineceğiz. Aşağıdaki yöntemleri uyguladığınız zaman yüzünüzdeki lekelerden kurtulmanız mümkün hale gelecektir. Sivilceler de dahil olmak üzere ve bazı yüz lekeleri dünyadaki bütün kadın ve erkek bireylerin genel şikayetleri arasındadır.

Şikayet konusu olması sebebi de malumdur. Kötü görüntülere ve hassasiyetlere hatta hastalıklara sebebiyet vermeleridir. Genelde gençler için büyük sorunlar oluşturabilmektedir. Yüz lekeleri ve sivilceler sürekli hayatın içinde aktif olan gençleri daha çabuk etkilemektedir. Tabi ki yüz lekelerinden kurtulmanın da yolları var. En aşağıda da bizzat kendi denemiş olduğum ve bizzat başarılı olduğum yöntemi sizlere sunacağım.

1) Antibakteriyel sabunlar: Bu tür sabunlar yüzünüzdeki akneleri ve mikropları kırarak sivilce ve leke oluşumunu hızla sonuçlandırırlar ve yenilerinin çıkmasına da engel olurlar. Ucuz ve daha doğrusu kalitesiz sabunlarla yaptığınız yıkamalar size zarar verecektir. Bu yüzden benim size önerim bitkisel ve gerçekten lekelerle mücadele eden bir sabundur. Aşağıda bir tane öneride bulundum. Çok etkili olduğunu söyleyebilirim.

2) Tırnaklarınız ve temizliği: Bu tür sorun yaşayan kişilerde genelde tırnak uzunluğu dikkatimi çekmiştir. Birçok mikrop tırnak yoluyla yüzünüze geçiş yapar. Farkında bile olmadan gün içinde çok kez elimizi yüzümüze götürürüz. Bu esnada gözle görülmeyen zararlı mikroplar yüze geçer ve özellikle hassas ciltlerde çok bariz şekilde lekelenmelere ve sivilcelenmelere sebebiyet verir. Ellerinizi sık sık yüzünüze götürmeyi alışkanlık haline getirdiyseniz bundan kurtulmaya çalışın.

3) Lekelenmiş yüzlere salatalık pürü: Rendelediğiniz salatalığı pür haline getirin ve yüzünüze sürün. 15 dakika kadar beklettikten sonra yıkayın. Salatalık içeriği bakımından zengin bir besindir. A, B ve C grubu vitaminler içerdiği için cildinizi besleyecektir. Ayrıca bu cildinizin nem dengesi için size yardımcı olacaktır. Bu püre birazcık yoğurt karıştırırsanız etkisi daha fazla olacaktır.

4) Limon pürü: Limon içerdiği asitler nedeniyle güçlü bir mikrop kırıcıdır. Yüzünüze her gün az miktarda uygulayacağınız limon pürü veya suyu ile yüzünüzde leke oluşumunu engelleyecek ve var olan lekelerin kaybolmasını sağlayacaksınız. Limon ayrıca cildinizi beyazlatma konusunda size yardımcı olacaktır.

5) Cilt yenileyici sabunlar (lekeler ve sivilceler için ciddi şekilde kişisel önerim): Sabunlar diyerek çoğul bir ek kullandım ancak tümü aynı etkiyi göstermiyor. Benim size önereceğim sabunu tüm arkadaşlarıma önerdim ve hepsi de memnun kaldılar. Ancak bu sabunun etkili olduğu için kısa sürede tanınmıştır. Tanınmış olduğu için sahte satışları mevcuttur. Bizim her zaman güvenle sipariş ettiğimiz ve size de vereceğim linkten orijinal olanını almanız size zarar yerine fayda sağlayacaktır. Üstelik bu sabun çok uzun süre gidiyor. Bir kez alınca uzun zaman kullanıyorsunuz. Diğer pahalı kremlerden de çok daha ucuzdur. Sabunu deneyenler yorumlarını eksik etmesinler… Çünkü sayfamızı ziyaret edenler de yorumlarınızı değerlendirmek isteyebilirler. Şimdiden sağlıklı günler diliyorum.

Şuradan satın alabilirsiniz: http://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-kisisel-bakim/cilt-beyazlatma-sabunu-beyazlamak-icin-sabun-178371556

Bu arada sabunun fotoğrafını da ekledim. Bunu alalı nerdeyse 3 hafta oldu büyük ve idareli bir sabun 🙂

lekelerden-kurtulun

Seda Acepli hakkında 16 makale
Kahramanmaraş haber editörü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*