Yöresel ürünler kuru kabak satışı

Birçok hemşehrimiz soruyor; kuru kabak nereden alınır? Kuru kabak satışı yapan birçok internet adresi mevcuttur. Ancak bunların hepsine güvenemeyiz. Doğru usullerde imal edilen kuru kabak hem sağlıklı, hem de lezzetli bir gıdadır. Kahramanmaraş ilinin nemsiz atmosferi nedeniyle kabak kurutmaya elverişli bir şehirdir.

kuru-kabakSevgili ziyaretçilerimiz; Kahramanmaraş’tan kabak kurusu almak isterseniz 200 adet için ödemeniz gereken tutar kargo dahil 28TL’dir. Eğer şehir içi ise bu fiyat 2015 yılı itibarıyla 25TL’dir. SİPARİŞ İÇİN YORUM YAZINIZ İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKINIZ. Fotoğraflarda gördüğünüz kuru kabaklar ürünlere aittir. Köylerde imal edilen bu kabaklar kuruduktan sonra özellikle tozdan ve nemden arındırılmış ambarlarda havaya asılarak saklanırlar. Kahramanmaraş ikliminde yetişmiş kabaklar tamamen organik olup köylerde yetişmektedir. Kabaklar kurutulma esnasında köylülerimiz tarafından sakin ve rüzgarsız yerler tercih edilir. Köylerdeki toz oranı şehre göre az dahi olsa rüzgarlı yerde kuruma esnasında toz kapma riskinden dolayı bu faktör göz önünde bulunduruluyor. Ürünlerin lezzetini deneyimledikten sonra siz de bu konularda tatmin olacaksınızdır.

Kuru kabak siparişini yılın her mevsimi yapabilirsiniz. Kurutulmuş kabaklar kış ayına yaklaştığında özel naylon ambalajlarına koyulur. Böylece nemden ve tozdan korunmaya devam eder. İlk günki tazeliğini korur. Onları ilk günki tazeliğinde kullanmak için yapmanız gereken teş şey; sıcak suya koymak ve kullanıma hazır hale getirmektir. Afiyet olsun…

SİPARİŞ İÇİN YORUM YAZINIZ İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKINIZ.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*