Ttnet ZTE ZXV10 W300

Merhaba sevgili hopdebakim kullanıcıları. Geçen gün modemimde sorun çıktı bende arkadaşımdna bir modem aldım markası “ZTE ZXV10 W300” idi. Daha sonra kurulum aşamasına geçince @ttnet şeklinde silinmeyen bir alan gördüm. Bunu bilgisayarın komut sistemiyle deaktif ettim. Aynı sorunu yaşayanlar varsa dediklerimi adım adım uygulasınlar. NOT: Firmware konunun en altındadır.

Başlangıç!!:
Tayıcımızdan web panelimize giriyoruz url: http://192.168.2.1
Fabrika ayarlarına göre admin kullanıcı adıdır. Şifre ttnet

Panele girdikten sonra internet ayarları kısmına geçerek aşağıdaki gibi düzenleyin.

Servis Adı: turknet (sizin servis hangisiyse onu yazın smile yada biri vs.)
Kullanıcı adı: Bu kısmı boş bırakıyoruz. Birşey yazmayın!
Şifre: ADSL şifrenizi girin.

Diğer adımlar sırasıyla;

1. Adım: Başlat > Çalıştır > cmd yazıp enterleyin. Komut sistemi açılacaktır.

2. Adım: O siyah ekrana şunu yazıyoruz telnet 192.168.2.1 ve enterliyoruz. Şifre soracaktır bu modem şifresidir. Fabrika ayarlarında ttnet olarak ayarlıdır. Siz değiştirdiyseniz onu gireceksiniz.

3. Adım: Şifremizi girdikten sonra ZTE modemimizin içine girmiş oluyoruz ve siyah ekrana şunu yazıyoruz sys ppp on @turk.net

Not: Burada @turk.net kısmını kendi servis isminizle dğeiştirin. Örneğin bizimki hopdebakim@turk.net kullanıcı adımızdı biz @turk.net yazdık.

4. Adım: Yine aynı ekrana wan node ppp username <hopdebakim@turk.net> yazıyorsunuz. Buradaki hopdebakim@turk.net kısmını sizin adsl kullanıcı adınızla değiştireceksiniz.

Bunları yaptıysanız artık internete bağlısınız demektir. Modemi resetleyince web kısmına girdiğiniz ayarlar silinecek ama internete bağlı kalmaya devam edeceksiniz. Taa ki modeminizi fabrika ayarına alıncaya dek 🙂

Firmware İndir

Uykusuz Grafiker hakkında 25 makale
Kendi halinde takılan ve hoş beş yazılar yazan uykusuz adam.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*