Kombi tavsiyesi 2016

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz; bugün sizler için 2016 yılı en iyi kombi fiyatları ve en iyi kombileri hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Öncelikle bilmeniz gerekir ki kombilerin sağlık açısından sakıncası olmadığı son teknoloji kombilerde gittikçe kesinleşmiştir. Bu nedenle konu altında böyle sorular yöneltmenize luzum yoktur.

Peki hangi kombi daha iyi?

Kombilerle ilgili araştırma yapılırken genellikle kombinin markası üzerinde saplanıp kalınmalıdır. Bu yaygın olarak yapılan bir hatadır. Kombi, tüm tesisatın üçte birini oluşturmaktadır. Bu nedenle hangi kombi daha iyi diye araştırma yapılmadan önce doğru sistemin araştırılması gereklidir. Sistem doğru kurulmazsa, petek sayısı hatalı, seçilen kombinin gücü doğru olmazsa, kombi ne kadar kaliteli olursa olsun istenilen sonucun elde edilmesi imkânsızdır. Kombi satın alınmadan önce mutlaka profesyonel destek alınmalıdır. Profesyonel hizmet alındığında evin hacmine ve oda sayısına göre petek adedi ile en uygun kombinin seçimi kolaylıkla yapılabilmektedir. Aksi takdirde hatalı bir seçim yapma olasılığı her zaman bulunmaktadır. Piyasada çok değişik markaların ürünleri bulunmaktadır ve çoğu tüketici hangi markanın ürününün kaliteli olduğunu bilmemektedir. Kombi kullanıcılarının birçoğu reklamlardaki anlatımlarla cihazların iyi olup olmadığını karar vermektedir.

Nasıl bir sistem olmalı?

kombiHangi kombi daha iyi diye araştırma yapmadan önce sistemlerle ilgili bilgi alınması tavsiye edilmektedir. Nasıl bir sistem kullanılması gereklidir denildiğinde öncelikle radyatörlerde debi kontrol vanalarının kullanılması gerektiği belirtilmektedir. Bu vanalar kullanıldığında ve doğru ayar yapıldığında kombiden en uzakta olan peteğin de diğer peteklerle aşnı oranda ısınması mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra yakın peteklerdeki aşırı ısınmanın da önüne geçilmektedir. Kısaca, düzensiz hava dolaşımı tam anlamı ile sona ermektedir. Bu vanaların kullanılması ile en az yüzde 20 oranında yakıt tasarrufu sağlanabilmektedir. Bu nedenle debi kontrol vanalarının takılması gereklidir. Debi vanalarının yanı sıra radyatörlerde termostatik vana da kullanılabilmektedir. Bu vana ile peteklerdeki sıcaklık yeterli bir seviyeye geldiğinde kapatılabilmektedir. Bu sayede kombinin ısıtması gereken su miktarı azalmakta, bu da yakıt tasarrufunu beraberinde getirmektedir.

Oda termostatının avantajı;

Oda termostatının da büyük yara sağladığı bilinmelidir. Oda termostatı, kombi kullanıcısına istediği gibi program yapabilme özgürlüğünü sunmaktadır. Termostat sayesinde kombinin yakıt sarfiyatının kontrolü, tamamen kullanıcının eline geçmiş olmaktadır. Kombinin ne kadar yakıt sarf edeceğini kullanıcı belirlemektedir. Örneğin oda termostatı ile uyku durumunda sıcaklığı düşürmek mümkündür. Yine sıcaklığa en fazla ihtiyaç duyulan saatlerde ısı bir iki derece yükseltilebilmektedir. Geceleri ısı bir derece bile düşürülse kombinin harcayacağı yakıt miktarı azalmaktadır. Bu nedenle hangi kombi daha iyi araştırmasından önce en az yakıtla en yüksek ısı konforunun nasıl elde edileceği araştırılmalıdır.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*