Hp m127fn toner dolumu

Toner dolumu yapılırken öncelikle malzeme seçimine dikkat edilmelidir. Dolum işlemi yapılırken firmada bulunan takımlarının yanı sıra test cihazları ve dolumu yapacak teknik personelin bilgisine kadar tüm detayların tamam olması gereklidir. Bunların biri eksik olduğunda hizmet kalitesinin düşük olacağı muhakkaktır. Ayrıca garantili dolumun yapılması da mümkün değildir.

kombiHp m127fn toner dolumu işleminde de ilk dolumdan son doluma kadar aynı özellikleri taşıması önemlidir. Hp M127fn modelinin toneri doldurulmak istendiğinde, toner kodu ile dolum yaptırılabilmektedir. Bu kod verildiğinde teknik servis doluş işlemini bu koda sahip toner tozu ile yapmalıdır. Bazı firmalarda her marka tonere uyan tozun bulunduğu ve Hp M127fn’nin toneri için de bunun uygun olduğu söylenebilmektedir. Oysa bu tamamen gerçek dışıdır. Çünkü her tonerin faklı bir toner tozu bulunmaktadır ve bu nedenle mutlaka koda göre dolum yapılmalıdır. Aksi takdirde istenilen verimin alınması imkânsızdır. Boşalmış olan bir tonere dolum yaptırmak için farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birisi en yakın dolum merkezine gidip toner kodu ile dolum işlemini yaptırmaktır. Ancak burada profesyonel teknisyenlerin olup olmadığının bilinmesi mümkün değildir. Bir başka seçenek, bir firma ile irtibata geçip hizmet almak istendiğini belirtmektir. Firma ile irtibata geçmeden önce detaylı araştırma yapıldığında kaliteli hizmet alınması mümkün olmaktadır. Kimi kullanıcılar, toner dolumu için merdiven altı işlem yapan, fiyatı da son derece ucuz olan yerlere başvurmaktadır. Bu durumda tonerin çok kısa sürede biteceği, ayrıca bir daha kullanılamayacağı da bilinmelidir.

Hp m127fn toner dolumu öncesi yenileme ömrü uzatır;

Yeni satın alınan bir toner, deneme tonerdir. Demo toner, kısa süreli kullanıma sahip ola toner anlamına gelmektedir. Boşaldığında profesyonelce doldurulması gereklidir. İçinde çok az bir toz bulunması nedeni ile de parçaları yıpranmamıştır. Eğer dolum işlemi sırasında kalitesiz toz kullanılırsa bu tonerin kullanım süresi kısalacaktır. Bu da ekonomik açıdan olumsuz bir durumdur. Hp M127FN toner dolumu işlemi yapılırken mutlaka uygun tozun kullanılması istenmelidir. Aksi takdirde yeni alınan toner ziyan olacak, verilen para da havaya gidecektir. Bunun yanı sıra toner dolumu yapılmadan önce yenileme işleminin yapılması önemlidir. Yenileme, tonerin içinde bulunan parçaların yenilenmesi işlemidir. Bu işlem yapıldığında tonerin kullanım ömrü daha da uzun olmaktadır.

Uykusuz Grafiker hakkında 25 makale
Kendi halinde takılan ve hoş beş yazılar yazan uykusuz adam.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*