Reklam: çocuğu olmayanlar için dua

Selamun aleyküm ve rahmetullah ve bereketuhu… Dua dostlarım hoş geldiniz. Dün bir arkadaşımız çocuğun olmasını dilemek için Allah’tan nasıl istemeliyiz? Nasıl dua edersek daha güzel olur diye sormuş. Ben de onlara kendi ebced hesaplarımla oluşturduğum özel duamı paylaşmak isterim. Ama bu yazıyı da iyi anlamanız gerekir. Anlamanız için de iyi okumanız gerekir.

Bilirsiniz ki evlat candır. Çocuk sahibi olmak da canımızdan bir parçadır. Yokluğu acı olduğu gibi varlığında da onu kaybetme korkusu acıdır. Onlar bize Allah’ın emanetleri gözümüzün nurudur. Olmayanlara da nasip etsin diye dua ediyoruz. Ama duaya başlamadan önce elbette tedavilere de devam ediyor olmamız lazımdır. Çünkü Allah bize tevekkülü de öğretmiştir. Buna uyulması zaruriyettir.

Sevgili dostlarım. Kardeşlerim. Rabbim size en hayırlısından evlat nasip etsin. Şu duayı sizler namazlarınızdan sonra özellikle de sabah namazından sonra günde 1 defa ila 3 defa içten bir şekilde okuyun. Çok zor bir dua değildir. Sonra yazımızın devamındaki ufak açıklamalı da okuyun.

Duamız: Ya rahman! Ya kerim! Ya Ekrem-el ekremin. Varlıktan yok, yokluktan var etmeye muktedir olan Rabbim! Yönüm kıblede, ellerim semada. Rasul-u ekrem peygamber efendimiz MÖuhammed Mustafa (sav) ‘nın bize gösterdiği yoldan dua kapısına geldim. Sana inandım ve güvendim. Evladımızın olmamasına günahlarımız sebebiyet verdiyse Rahman ve Rahim isminle bağışla affet. Sıhhatimiz sebebiyet veriyorsa Şafi isminle şifa ver. Bize sağlıklı ve sıhhatli en önemlisi de hayırlı bir evlat nasip eyle. İbrahim aleyhiselam’a lutfettiğin gibi bizi de Ya Latif isminle şereflendir. Keremi ve Lutfu bol olan Allah’ım kapına geleni geri çevirmezsin. Beni de çevirme. Duamı dergahında kabul eyle. (Amin)

Daha sonra 99 defa Ya Latif ismi- şerifi zikredilir.

Kaynak: çocuğu olmayanlar için dua

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*