Security shield silme

Ana Sayfa » Teknoloji » Security shield silme
Paylaş
Tarih : 17 Eylül 2015 - 0:09

Son zamanlarda genellikle facebook kullanıcıları arasında dağılan bir virüs var. (Ben tesadüfen bir facebook kullanıcısının profiline girdiğimde bulaştı o sebeblde başlığada öyle yazdım, size farklı biryerden de bulaşmış olabilir) “Security Shield…” adında sözde antivirüs programına benziyor ama kesinlikle bir antivirüs programı değil bizzat virüsün kendisidir.

Bu virüs Kaspersky antivirüsü dahil olmak üzere piyasadaki hiçbir antivirüs programına yakalanmıyor. PC’me bulaşması ile virüs oldugunu anlamam saniyeler sürdü hiçbir işlem yaptırmadan sildim.

Verdiği bir takım hatalar;

1 – Security Shield “notepad.exe” is infected with “Backdoor: Win32/ Hackdef.O”. Do you want to register your copy and remove all threats now?

2- Spyware.IEMonster process is found. This is virus that is trying to send your passwords from Internet browser (Explorer, Mozilla Firefox, Outlook & others) for the third-parties.Click here to protect your data with Security Shield.

3- Security Shield WarningSecurity Shield has found viruses at your system.We highly recommended to get license for Security Shield to remove harmful software now.

4- Your computer is under the infections threat. Turn on instantshield protection to safe your data and prevent internet attacks for your credit card information. Select this to turn instantshield on.

5- Warning message from Internet browser. This page under virus attack. This may crash your system.

Olarak kayıtlara alınmış. Bu program benzeri virüs program listesine yerleşmez dolayısıyla kaldırmanız zorlaşır. Aşağıdaki adımları sırasıyla izleyiniz, 2 yöntem bulunmakta herhangi birini kullanabilirsiniz.

NOT: Bu adımları izlemeden önce virüsün çalışmasını mutlaka sonlandırın. Bunun için görev yöneticisini açarak (ctrl + alt + delete) “işlemler” sekmesindeki virüse atanan ismi tesbit edip sonlandırabilirsiniz. Genelde virüsün ismi harf rakam karışık birşey olur. Örneğin hg5f0.exe gibi…

1. yöntem:

Başlat > Çalıştır ‘ı açınız “regedit” yazın enterleyin. Çıkan pencerede sırasıyla şu klasörleri açın;

1 – HKEY_LOCAL_MACHINE,

2 – Yazılım,

3 – Microsoft,

4 – Pencereler,

5 – CurrentVersion,

6 – Uninstall

Burada ctrl + f tuşuna basarak arama kutusuna “shield” yazın ve arama yapın. Bulunan değerleri manuel olarak silin. Daha sonra pcnizi kapatin açın.

Yöntem 2; Zamanım olmadığı için denemedim ama etkili olacağına inanıyorum.

Winoptimizer isimli programu indirin ve kayıt defterindeki girdileriyle beraber programı bilgisayarınızdan kaldırın. Birde bu işlemleri yapınca güvenlik duvarı ayarlarınızı gözden geçirin virüs kapatabilir.

Herkese kolay gelsin… Sorunlarınızı konu altından yazabilirsiniz.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Bilgisayarın saati geri kalıyor
Bilgisayarın saati geri kalıyor

Merhaba arkadaşlar geçen günlerde her seferinde bilgisayarımın saati sürekli geride kalıyordu, yani kasadan elektrik kesilip tekrar pc açıldıgında

Ttnet ZTE ZXV10 W300
Ttnet ZTE ZXV10 W300

Merhaba sevgili hopdebakim kullanıcıları. Geçen gün modemimde sorun çıktı bende arkadaşımdna bir modem aldım markası “ZTE ZXV10 W300”

Bilgisayardan telefon dinleme
Bilgisayardan telefon dinleme

Bilgisayardan telefon dinleme programı ile bunları yapabilirsiniz. Telefon konuşmalarınızı Kaydeder ve 2 gün 24 saat kayıt yapabilen bu program

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

REKLAMLAR

KÖŞE YAZARLARI