Kobani sınır kapısında sıcak gelişme!

Ana Sayfa » Son Dakika » Kobani sınır kapısında sıcak gelişme!
Paylaş
Tarih : 17 Kasım 2014 - 0:45

Irak Şam İslam Devleti, işgalci ABD ve koasliyon uçaklarının hava saldırılarını arttırdığı bugün (16 Kasım) Ayn el İslam (Kobane) sınır kapısına ani bir saldırı gerçekleştirdi.

İslam Devleti, işgalci ABD ve koasliyon uçaklarının hava saldırılarını arttırdığı bugün (16 Kasım) Ayn el İslam (Kobane) sınır kapısına ani bir saldırı gerçekleştirdi.

Kobane’nin büyük kısmını özgürleştiren İslam Devleti, alınması halinde PKK, ÖSO ve peşmergeyi içeriye sıkıştıracağı sınır kapısı bölgesine yöneldi.

Savaşçılar bugün sabaha doğru bir kez daha sınır kapısı mahallesine yöneldi. Ancak ABD savaş uçakları YPG telsizlerinin çağrısıyla karşı saldırıya geçti.

Ayn el İslam (Kobane) bölgesindeki çatışmalar bu sabah saatlerinde yeniden şiddetini arttırdı. Sabaha doğru 04.00 sularında da ABD uçakları İslam Devleti mevzilerini vurmaya başladı.

20 YPG ve peşmerge çetecisinin öldüğü kaydedilen çatışmalar uçakların sortileri yüzünden yer yer duruyor.

islam-devleti

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yine motosiklet kazası!
Yine motosiklet kazası!

Bütün tedbirlere ve düzenlemelere rağmen gençlerde motorsiklet merakı ve aşırı hız can almaya devam ediyor. Türkoğlu’nda otomobil ile

Gezi parkı flaş karar
Gezi parkı flaş karar

Gezi Parkına, Topçu Kışlası yapılmasına ilişkin davada İstanbul 6. İdare Mahkemesinin verdiği yürütmeyi durdurma kararı, Kültür ve Turizm

Yangınlar bitmiyor!
Yangınlar bitmiyor!

Elbistan ilçesine bağlı Özbek köyündeki yangında 38 dönüm mera alanı ve iki kayısı bahçesi zarar gördü Elbistan ilçesine bağlı Özbek

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

REKLAMLAR

KÖŞE YAZARLARI