Ketem başarısına başarı katacak

Ana Sayfa » Sağlık » Ketem başarısına başarı katacak
Paylaş
Tarih : 28 Temmuz 2014 - 22:18

Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak yürüttüğümüz kanser kontrol programı kapsamında; KETEM bünyesinde taramalar ve farkındalık faaliyetleri yürütüyor ve bu hizmeti İlimiz merkezinde bulunan KETEM bünyesindeki bir adet analog Mamografi cihazı ile yapıyorduk, ayrıca tarama hizmeti haricinde hastane poliklinik çekimlerini de biz karşılıyorduk. Yıllık yaklaşık 70.000 kişiyi taramamız gerekirken bu imkanlar yetersiz kalıyordu.

Valiliğimiz; ilimizin bu ihtiyacı karşısında büyük destek göstererek il özel idaresi aracılığıyla kurumumuza 1.575.000,00 TL’lik bir bütçeyle İki adet son sistem dijital mamografi cihazı ile iki adet sıfır 20 kişilik minibüs almıştır. Cihaz ve araçlarımızın birisi Merkez KETEM diğeri Elbistan KETEM’ de konuşlandırılmış olup tüm ile hizmet sunmak amaçlanmıştır.

Merkez KETEM hizmet binamız daha önce Necip Fazıl Şehir Hastanesi Yörük Selim ek hizmet binası bünyesinde iken taramalardaki artışı karşılayabilecek fiziki ve teknik altyapı kapasitesini artırmak sureti ile İl Merkez ve Elbistan ilçemizde yeni KETEM hizmet merkezlerimizi oluşturduk. Böylelikle vatandaşlarımızı en modern ve kaliteli hizmet almasını sağlayacak ve her vatandaşımıza kendini özel hissettirecek ortamlar hazırladık.

Alınan bu yeni mamografi cihazlarımız, normal grafilere nazaran yaklaşık 10 kat daha düşük radyasyon dozu ile çalışmakta olup görüntü kalitesi de normalden çok yüksektir. Ayrıca bu cihazlarımız ile tomosentez özelliği sayesinde tomografi düzeyinde çekimler yapılabilmektedir.

Valiliğimiz desteği ile alınan son model konforlu iki araç ile tüm ilimiz genelinde köy ve beldelerden başta olmak üzere vatandaşlarımızı KETEM hizmet binalarımıza taşıyor, taramalarını yapıp öğle yemeklerini ikram ettikten sonra tekrar evlerine bırakıyoruz. Amacımız ilimizdeki bütün vatandaşlarımızı kansere karşı korumaktır. Bu gaye ile çalışıyor ve elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz.

İlimizdeki 40 yaş üstü kadınları meme kanseri, 30 yaş üstü kadınları rahim ağzı kanseri ve 50 yaş üstü kadın ve erkekleri bağırsak kanser tarama programı için Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)’ne davet ediyoruz.

ketem-konu

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Öksürük için iyi gelir
Öksürük için iyi gelir

Merhabalar sitemizin değerli kullanıcıları… Öksürüğe karşı ev yapılacak en önemli şey bitki çaylarından da önemli bol bol sıvı

Balgam söktürücü bitkiler
Balgam söktürücü bitkiler

Balgam söktürmede bir çok bitki aslında ilaçlar kadar oldukça etkilidirler. Ve ilaçlardan daha faydalı olduğu söylenebilir. İlaç yerine bikti

Demir içeren besinler
Demir içeren besinler

En çok demir içeren besinler.. Evet arkadaşlar bu makale kendi sağlık yazımdan ilkidir. Demir eksikliğinde çekeceğiniz başlıca sıkıntılar;

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

REKLAMLAR

KÖŞE YAZARLARI