Bilgisayarın saati geri kalıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Bilgisayarın saati geri kalıyor
Paylaş
Tarih : 17 Eylül 2015 - 23:34

Merhaba arkadaşlar geçen günlerde her seferinde bilgisayarımın saati sürekli geride kalıyordu, yani kasadan elektrik kesilip tekrar pc açıldıgında saat geride kalıyordu. Ben bunun hemen bios pilinden kaynaklandığını anladım. Ama anlamayan arkadaşlar için belirtmek istedim.

saatBöyle bir sorun başınıza gelirse herhangi bir saatçi yada telefoncudan temin edeceğiniz “CR-2032” kodlu pili bilgisayarın anakartı üzerindeki pil ile değiştirmeniz yeteli olacaktır. Yan tarafta bu pile ait bir fotoğrafı da görebiliyorsunuz.

Fiyatı yüksek değil 2-3 liraya rahatça temin edebilirsiniz. Eğer bu pili yenilemezseniz her açılışta f1 yada f2 e basmak zorunda kalırsınız bilgisayar fişini çektiğinizde saat ve tarih default hale gelir bilgisayar böyle başladığı için msn gibi programlarıda kullanamazsınız. SSL seltifikası ile açılan web siteleride birçok uyarı verecektir.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Security shield silme
Security shield silme

Son zamanlarda genellikle facebook kullanıcıları arasında dağılan bir virüs var. (Ben tesadüfen bir facebook kullanıcısının profiline girdiğimde

Ttnet ZTE ZXV10 W300
Ttnet ZTE ZXV10 W300

Merhaba sevgili hopdebakim kullanıcıları. Geçen gün modemimde sorun çıktı bende arkadaşımdna bir modem aldım markası “ZTE ZXV10 W300”

Bilgisayardan telefon dinleme
Bilgisayardan telefon dinleme

Bilgisayardan telefon dinleme programı ile bunları yapabilirsiniz. Telefon konuşmalarınızı Kaydeder ve 2 gün 24 saat kayıt yapabilen bu program

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

REKLAMLAR

KÖŞE YAZARLARI