Aöf fotoğrafçılık ve kameramanlık

Merhaba sevgili arkadaşlar. Bir çok kardeşimiz bu bölüm hakkında bilgi edinmek istiyor ancak yeteri kadar bilgi verecek kaynak yok. Siz bu bölüme kayıt olduğunuz zaman 2 yıl önlisans okuyacaksınız. Daha sonra ise dilerseniz sınavsız direk olarak anadolu üniversitesindeki lisans bölümlerine geçiş yapabiliyorsunuz.

Örneğin işletme, kamu yönetimi vs. Eğer siz DGS ile örgün öğretime geçmek isterseniz aşağıdaki liste fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümünün dikey geçiş yapabildiği bölümlerdir. Bu liste aklınızdaki soruların bir kısmını silecektir. Yani artık önlisans programı sonrasında ne yapabilirim nerelere kayıt olabilirim, gibi soruları aklınızdan silecektir.

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık DGS bölümleri
fotografcilik

Burada görüğümüz üzere genel olarak, grafik işleriyle uğraşan kişiler için (benim gibi) ideal bir bölüm. Bu bölümü okuduktan sonra listedeki bölümlere dgs ile geçmeniz mümkün hale geliyor. Buraya kadar anlaşıldıysa konunun devamına sık sorulan sorular ile devam edeceğiz. Tabi ki bunlar da sizin yorumlarınızla güncellenecek.

Sık sorular sorular:
Soru: DGS ile geçiş yapıp 4. yılı tamamladığımda askerliği kısa dönem yapabilir miyim?

Cevap: Evet 4 yılı tamamladığınızda ki bunun 2 yılını okumakta olduğunuz veya okuyacağınız önlisans programı ile tamamlıyorsunuz kalan 2 yıl ise DGS ile geçtiğiniz yukarıda yer alan bölümlerden birisi oluyor. Sonuç itibari ile kısa dönem yapabiliyorsunuz.

Sıkça sorulan sorular sizin yorumlarınız ve sorularınız doğrultusunda güncellenecektir. Herkese şimdiden teşekkürler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*